Објавено на:

Товарно возило прегазило пешак во Пехчево

t

На 01.06.2024 во 07.40 часот било пријавено дека на ул.„Илинденска“ во Пехчево товарно возило „мерцедес“ со беровски регистарски ознаки, управувано од Д.П.(64), удрило во пешакот А.В.(66), двајцата од Пехчево.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил пешакот, констатирани во ЈЗУ Здравствен дом Пехчево.

Извршен бил увид од увидна екипа на ОВР Берово.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Малолетничка со трактор прегазила пешак

Малолетничка која возела трактор, прегазила пешак во…

Товарно возило прегазило пешак во Пехчево

На 01.06.2024 во 07.40 часот било пријавено…

Полицаец малтретирал маж во пехчевско – Поднесена…

Одделот за внатрешна контрола, криминалистички истраги и…

Со закана кон вработената ограбил продавница во…

Полициски службеници од СВР Струмица во 01.10…

Прегазен пешак во Кисела Вода

Вчера во 09.20 часот во СВР Скопје…