Објавено на:

Толку од сонцето: Еве кога ќе врне дожд!

t

Времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 3 до 9, а максималната ќе достигне од 23 до 29 степени.

Во Скопје сончево и топло со слаб до умерен северен ветер. Минималната температура ќе се спушти до 7, а максималната ќе достигне до 28 степени.

До почетокот на следната седмица ќе се задржи сончево и топло време со мала до умерена локална облачност. Од среда се очекува значителна промена на временската состојба, проследена со зголемена облачност, врнежи од дожд, локална појава на грмежи, засилен ветер и опаѓање на температурата.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Ветерот и Сонцето произведоа рекордни 22 отсто…

Прегледот на глобалната енергетска  состојба покажа дека…

Метео: Пороен дожд и грмежи

Времето денеска ќе биде променливо облачно и…

Метео: Видете какво ќе биде времето денес

Од УХМР јавуваат дека времето денеска ќе…

Толку од сонцето: Еве кога ќе врне…

Времето ќе биде сончево и топло со…

НАСА ќе лансира дури три ракети за…

Ракетите ќе ја мерат густината на наелектризираните…