Тошковски откри кога ќе почнат да доаѓаат „честитки“ на домашна адреса: Камерите ги снимаат крстосниците низ Скопје

t

Во вечерашната емисија ClickPlus на ТВ21, министерот за внатрешни работи Панче Тошковски одговара реално кога може да очекуваме целосно и европско функционирање на камерите поставени на сообраќајниците во Скопје и соодветното казнување на секој што ќе го прекрши законот во сообраќај.

– Се надевам најбрзо што може, реално е дека во текот на наредната година, почетокот на наредната година, мислам дека е реално да го очекуваме дека ќе функционира на територија на градот Скопје, вели министерот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Пред фирма со нож нападнал колега –…

На 14.06.2024 во 14.30 часот, полициски службеници…

Силен пороен дожд рано утринава ја зафати…

ЦУК информира дека, според радарската слика од…

Скопјанец нападнат од повеќе лица, со убодни…

На 11.06.2024 во СВР Скопје, А.Л.(48) од…

ЈСП: Средношколците ќе можат да користат бесплатен…

ЈСП ги информира средношколците кои ги исполнуваат…

И Министерството за здравство не било надлежно…

Министерството за здравство информира дека во случајот…