Објавено на:

Трагедија во Скопје: 19 годишник прегази пешак

t

Уште еден пешак викендов настрада на скопските сообраќајници.

На 26.06.2022 во 19.20 часот во СВР Скопје било пријавено дека на крстосница од бул.„Партизански одреди“ и бул.„Св.Климент Охридски“, патничко возило „даеву“, со скопски регистарски ознаки, управувано од Ф.Б.(19) од Скопје, удрило во пешакот А.И.(58) од Скопје, соопшти МВР.

Во несреќата пешакот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Комплекс клиники „Мајка Тереза“, а Ф.Б. се здобил со телесни повреди, констатирани во Градската општа болница „8 Септември“.

Увид извршила екипа од СВР Скопје.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Прскање против возрасни форми на комарци овој…

Авионската дезинсекција против возрасни форми комарци на…

Ракија не е за секого: Прободен и…

Британски војник бил нападнат за време на…

Посебен режим на сообраќај утре во Скопје

Министерството за внатрешни работи соопшти дека на…

(Фото) Ексклузивно: Кај е Гоце, нека стане…

Вредни луѓе вечерва го разубавиле Скопје. Инфомакс…

Приведен дилер од Скопје

Денеска, на улица „Марко Орешковиќ“ во Скопје, полициски…