Трагедија: Едно лице почина, а друго се бори за живот по повреди добиени во лифт во угостителски објект во Штип

t

Едно лице почина, а друго се бори за живот во Клиничката болница- Штип од повреди добиени во несреќа, што според првичните информации се случила во лифт во угостителски објект во Штип.

Надлежните од СВР Штип потврдуваат за трагедијата, која се случила попладнево во угостителски објект во Штип.

Повеќе детали околу несреќата засега нема, но од СВР Штип велат дека во тек е увид од страна на полицијата, јавен обвинител од ОЈО Штип, а на терен се и државни инспектори.

Според првичните информации починатото лице и неговиот колега извршувале работна задача во моментот на несреќата.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Трагедија: Маж почина откако го урдила…

Маж од Тексас починал откако бил погоден…

ТРАГЕДИЈА! Тригодишно дете почина во дворот на…

Тригодишно дете почина денес околу 17 часот…

20-годишно момче од радовишко настрада по удар…

20-годишно момче од село Коџалија, радовишко синоќа…

Штипјани ги оставиле децата заклучени во автомобил…

Полицијата поднесе кривична пријава против родители од…