Трагедија: Загина 29-годишно момче на патот Прилеп-Градско

t

Загина 29-годишно момче од Прилеп во сообраќајна несреќа вечерва на патот Градско-Прилеп. Како што објави ТВ21, во несреќата учествувале возило со прилепски таблички и цистерна, при што дошло до директен судир.

Сообраќајот на патот е во прекин од 18 часот и формирана е огромна колона на возила.

Ова е втора тешка сообраќајка за три дена. Претходно се случи сообраќајка на истата делница, по која 20-годишно момче се бори за живот на скопските клиники.

АМСМ вечерва соопшти дека од 21.00 соообраќајот на делницата Прилеп-Градско се одвива наизменично по една коловозна лента.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

НЕ ДОПИРАЈТЕ ГРАНАТА, АКО НАЈДЕТЕ! Се загрева…

Три пожари на отворено се евидентирани изминатото…

(Видео) Нови протести против работата на Бехтел…

Прилепчани и граѓани од цела Македонија десетина…

Трагедија: Едно лице почина, а друго се…

Едно лице почина, а друго се бори…

Петков им изрази сочувство на роднините на…

„Автомобилот со кој вечерва одевме за Варна…

(Видео) Протест во Прилеп против работењето на…

Вчера во атарот на прилепското село Оревоец…