Трагедија…: 94-годишно лице го загуби животот по пожарж во с.Добрушево – ова се деталите

t

Во Полициското одделение Новаци, вчера во 07:43 часот Ј.М. пријавила дека во с.Добрушево, битоско, во текот на ноќта во помошна просторија настанал пожар во кој починал нејзиниот дедо А.М.(94).

Лекар од Итната медицинска помош констатирал смрт. Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Битола.

По насока на Јавен обвинител телото на починатиот било предадено на семејството.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Ангелов: Нема информации за горење какви било…

Како што извести директорот на Центарот за…

Пожар во фабрика во Тетово, има повредени…

Пожар избувна во производствено-деловен објект на патот…

(Фото) Пожар во Карпош гори сува трева

Пожарот е забележан околу 13:30 часот. Гори…

Социјалните мрежи горат по вчерашното реми: Од…

Социјалните мрежи вријат откако Македонија вчера ѝ…

Добро утро со Инфомакс: Наше знаме е…

Добро утро Македонци, денеска ви го пренесуваме…