Трагична сообраќајка во Гевгелија – Возач починал на лице место

t

На 10.02.2022 во 20.45 часот во Полициската станица Гевгелија било пријавено дека на ул.„Моински пат“ во Гевгелија, патничко возило „фолксваген голф“, со велешки регистарски ознаки, управувано од С.С.(56) од Гевгелија, изгубило контрола и удрило во паркирано патничко возило „фолксваген поло“, кое од ударот се придвижило и удрило во друго паркирано „опел вектра“, двете со гевгелиски регистарски ознаки, информира МВР.

На местото на несреќата починал возачот С.С.. Смрт констатирал лекар од Итната медицинска помош.

Увид извршиле екипа од ОВР Гевгелија и Јавен обвинител од ОЈО Гевгелија, по чија наредба телото на починатиот било предадено на обдукција.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Приведен криумчар, пронајдени осум лица мигранти

Денеска околу 01.15 часот, на место викано…

Гевгеличанка заврши во болница со тешки телесни…

С.Д. (29) од Гевгелија вчера потешко се…

(Видео) УШТЕ ЕДНА ТРАГЕДИЈА: Руски борбен авион…

Во Иркутск авионот Су-30 се урна врз…

Хорор во САД: Авион удри во зграда,…

Мал авион се урна во американската сојузна…

(Видео) Голема акција на МВР во Гевгелија:…

На 23.09.2022 полициски службеници од Одделот за…