Објавено на:

Трамп: Нема да бидам диктатор ако се вратам на власт

t

Тој го кажа ова за Фокс њуз, на прашањето дали ќе возврати ако се врати во Овалната соба.

Како што објасни, тој ќе биде диктатор, пред се во однос на затворањето на границата.

„Покрај тоа, јас не сум диктатор“, рече Трамп.

За време на кампањата, демократските кандидати често истакнуваат дека Трамп доколку се врати на власт, ќе биде диктатор и дека ќе се осветува на неистомислениците.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Лажно се претставувал како вработен во АНБ…

Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за…

СДСМ: Силјановска е маргинализирана и без програма

Мицкоски ја води кампањата на Силјановска и таа…

Курсна листа на НБРМ: Колку чинат валутите…

Според курсната листа на НБРМ средниот курс…

Јужна Кореа најави парична помош за Украина,…

Јужна Кореја ќе и обезбеди на Украина…

Пендаровски: Со ваша поддршка сме дојдени на…

Улогата на претседателот е да ги сплотува…