Објавено на:

Три лица избодени со нож на концерт на Дара Бубамара во Белград

t

Три лица се избодени со нож за време на новогодишниот концерт на српската фолк пејачка Дара Бубамара во хотелот „Мајдан“ во Белград.

Според Нова.рс, нападот се случил во тоалетот на хотелот. Набргу по нападот концертот бил прекинат, а во хотелот пристигнале голем број полицајци, како и брза помош. Едно лице е тешко повредено, но детали за тежината на здобиените повреди не се познати.

Нападот наводно се случил после три часот по полноќ. Тие наведуваат и дека непознато лице со остар предмет им нанело повреди на главата и телото на М.М.(44), А.Р.(40) и Ф.А.(27), а потоа со Ауди А8 побегнал во непознат правец.

По напаѓачот и возилото се уште се трага.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Ова е поинаква Русија, Србија треба да…

Амбасадорот на САД во Србија, Кристофер Хил,…

Србија ја бојкотира ЕУ: Нема да учествува…

Премиерката на Србија, Ана Брнабиќ, ја оцени…

Продолжува драмата во српската репрезентација: Влаховиќ демантира…

Српскиот репрезентативен напаѓач Душан Влаховиќ ги демантираше…

Српската “шљивовица” стана светско културно наследство

УНЕСКО ја запиша српската шљивовица на Репрезентативната…

Курти: Ако Србија реши да нè нападне,…

Косовскиот премиер Албин Курти изјави дека не…