Објавено на:

Тројца мртви по експлозија во Париз!

t

Три лица загинаа во експлозија во стан во Париз, по што избувна пожар, јавија локалните медиуми.

Експлозијата се случила синоќа во стан на седми кат од осумкатница.

Причината за експлозијата се уште не е позната, а заменик-началникот на 11-тиот арондисман Лик Лебон изјави дека соседите се збунети од експлозијата бидејќи, како што велат, во зградата никој не се снабдува со гас.

И покрај тврдењата на соседите, властите, сепак, не ја исклучија можноста експлозијата да била предизвикана од гас.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Улица во Париз ќе го носи името…

Париските власти денеска едногласно ја усвоија идејата…

Tројца Бугари осомничени за сквернавење на споменик…

Три лица од Бугарија се осомничени за…

Колку ќе заработи Париз од Олимписките игри?

Француската престолнина Париз очекува да заработи над…

Маж е приведен во иранскиот конзулат во…

Полицијата во Париз соопшти дека привела маж…

МИЛИЈАРДИ СЕ ВО ПРАШАЊЕ: Еве колку ќе…

Љубителите на спортот со нетрпение го очекуваат…