Тројца мaлолетници прeтепале дете во Кочани

t

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кочани поднесе кривична пријава против тројца малолетници од Кочани.

Според пријавата, тие што на 09.12.2021 на ул.„Раде Кратовче“ во Кочани физички нападнале малолетник.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Пукање во Кочани: Маж заврши во болница…

На 02.08.2022 околу 03:20 часот во ОВР…

Драма во Тетово: Маж и жена физички…

„На 29.07.2022 во 12.45 часот во СВР…

Хаос во Кочани: Скоро цел град е…

РЦУК ШТИП известува-Вонредна информацијаПоплави-Кочани Преку бројот за…

ЕУ го осуди вчерашниот напад во Ирак

Дипломатската служба на ЕУ го осуди вчерашниот…

Украинците во паника: Стравуваат од нов силен…

Украина очекува нов напад на руските копнени…