Турција пушти во употреба 4,6 километарски мост, Србија брза пруга, Таче ќе пушта две нови патарини во мај – коментар на Влатко Ѓорчев

t

Поранешниот пратеник во македонското Собрание, Владимир Ѓорчев, преку неговата Фејсбик страна даде краток коментар во врска со ситуацијата во Македонија.

Ѓорчев направи споредба меѓу Турција, Србија и нашата држава. Еве што заклучи:

“Турција пушти мост од 4,6 км

Србија пруга од 200 км на час

Таче во мај ќе пушти 2 патарини на автопатот Скопје – Штип (ВМРО го изгради автопатот)

Едно време ние пуштавме патишта, мостови, булевари, брани, сали, фабрики…Македонија МОРА да го победи Заевизмот. За иднината се работи.” – пишува Ѓорчев на Фејсбук.

Линк до објавата: https://www.facebook.com/100044199485684/posts/545477966935515/

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

И Македонија ќе “ќари”: Продадена резиденцијата на…

Една од најстарите њујоршки вили, која Југославија…

Андревски: САД никогаш не отстапија од поддршката…

Новата американска амбасадорка Ангела Агелер деновиве положи…

Бектеши: Ако потпишеме договор со Србија гасот…

Доколку се потпише договорот со Србија, „ќе…

На денешен ден: Македонците и Грците се…

Драмското востание е кренато на 29 септември…