Уапсени двајца за време на ракометното дерби Вардар – Пелистер

t

Како што соопштија од МВР, вчера за време на ракометното дерби меѓу Вардар и Е. Пелистер, уапсени се две лица и тоа поради сторен прекршок по Законот за спречување на насилство и недолично однесување на спортски натпревар.

По целосното документирање на случаевите ќе бидат поднесени соодветни поднесоци.

Едниот од приведените е Д.Т (30) од Словенија, додека другиот е С.А (22) од Скопје.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

КФОР бара од Курти да избегнува еднострани…

Командантот на КФОР, турскиот генерал Озкан Улуташ…

Лоциран е авионот кој се урна во…

Пожарникарите го пронајдоа авионот што денеска се…

Штабот на ВМРО-ДПМНЕ на Google Maps преименуван…

Партиското седиште на ВМРО-ДПМНЕ или Белата палата…

Курти: Пописот во Косово е успешен

Косовскиот премиер Албин Курти го изрази своето…

Полска повикува на долгорочно вооружување на Европа

Полскиот министер за надворешни работи Радослав Сикорски…