Уапсени неколку дилери во скопски Центар – еве што им пронајде полицијата

t

Вчера во 23.05 часот на подрачјето на Центар од полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје биле лишени од слобода Б.И.(39) и А.З.(35), двајцата од Скопје, затоа што кај нив била пронајдена прашкаста материја.

Денеска во 02.25 часот на исто така на подрачјето на Центар полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје го лишиле од слобода В.Д.(42) од Скопје, затоа што кај него биле пронајдени марихуана и предмет со остатоци од кафеава прашкаста материја.

По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок, информираа од МВР.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ДЕТАЛИ ЗА АПСЕЊЕТО НА САЛИУ! Го уапсиле…

Денес попладне по фудбалскиот натпревар ФК БВК…

(Видео) УАПСЕН НОВИНАРОТ ФУРКАН САЛИУ – Минатата…

Откако минатата недела објави скандал поврзан со…

МВР: Лице барано со потерница спроведено во…

Денеска (07.04.2024) во 00.05 часот на подрачјето…

Грета Тунберг е уапсена во Хаг!

Полицијата во Хаг ја приведе активистката Грета…

Запалена сува трева е причината за пожарот…

Пет патнички возила се зафатени со пожарот…