Уапсени тинејџери на Бит Пазар!

t

На 23.10.2022 околу 22.45 часот на подрачје на Бит Пазар од полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје лишени од слобода се Е.Е.(18) и уште тројца 17-годишници, сите од Скопје, затоа што претходно на подрачје на Бит Пазар со употреба на физичка сила од двајца малолетници од Скопје одзеле пари и предмет, кој подоцна бил пронајден кај пријавените, информираат од МВР.

Лицата се предадени на полициски службеници од Полициска станица Бит Пазар, а по целосно документирање на случајот ќе бидат поднесени соодветни поднесоци. 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Неколку апсења за дрога во Скопје!

Низа апсења се случиле во текот на…

(Видео) Македонец фатен со 21 килограм амфетамин…

Државјанин на Македонија е приведен поради сомнение…

Приведени пет странски работници од Турција и…

На 04.06.2024 во 12.30 часот, полициски службеници…

ГОЛЕМА АКЦИЈА ЗА СУЗБИВАЊЕ НА УЛИЧНО ДИЛЕРСТВО:…

Во рамки на криминалистичка истрага која од…

Еѓипќанец уапсен на „Богородица“

На 25.05.2024 во 10.00 часот на Граничниот…