Уапсено лице поради напад врз полициски службеник – ова се деталите

t

На 09.01.2022 во 03,30 часот од полициски службеници од Полициската станица Гази Баба бил лишен од слобода К.К.(26) од Скопје затоа што физички нападнал полициски службеник.

По целосното документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок.


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Позната новинарка yaпсeна поради нaвреда на…

Познатата турска новинарка Седеф Кабас е протворена…

Короната коси: Во Македонија над 20 000…

Во текот на изминатите денови се бележат…

ВМРО-ДПМНЕ со трибина „Заштита на националните и…

ВМРО-ДПМНЕ денеска во 11:00 часот во Палата…

Бугарија ги формираше работните групи за соработка…

Бугарската Влада ги формира работните групи за…

Во понеделник ќе се одлучува за скратување…

На почетокот на следната недела ќе биде…