Уапсен жител од Куманово со марихуана и прашкаста материја

t

На 26.12.2021 во 00.55 часот, полициски службеници од СВР Куманово го лишиле од слобода М.М.(30) од Куманово, затоа што кај него биле пронајдени одземени марихуана и прашкаста материја.

По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Дополнителни 36 спасувачи ќе бидат испратени во…

Дополнителни 36 припадници на специјалните сили обичени…

САД ја поздравуваат деескалацијата на реториката меѓу…

САД ги поздравуваат напорите на лидерите на…

Уапсен Србин на граничниот премин Стар Дојран

Српски државјанин фатен како превезува мигранти на…

Бугарското МНР ја искара Македонија: Се однесуваа…

Остра реакција на бугарското МНР по тензијата…

Уапсен Албанецот кој пукаше од автомобил во…

Полицијата во Грачаница приведе лице кое синоќа…