Објавено на:

Уапсен маж на аеродромот во Скопје, бил баран по потерница за издржување затворска казна

t

Вчера во 20.20 часот на Граничниот премин Меѓународен аеродром Скопје полициски службеници го привеле 57-годишниот Е.Ш. од Скопје, кој бил баран по потерница врз основа на судска наредба за издржување затворска казна, извести МВР.

Лицето било спроведено во Казнено – поправната установа Затвор Скопје за издржување на казната.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Гувернерот на Харковската област: Украина контролира околу…

Украинските власти денеска објавија дека се уште…

По Путин, Меѓународниот суд на правдата побара…

Меѓународниот суд на правдата побара налог за…

Ова се новите цени на горивата, поевтинуваат…

Горивата од полноќ ќе се продаваат по…

Израел им порача на САД: Имаме намера…

Израел има намера да ја прошири воената…

Позната причината за хеликоптерската несреќа на Ебрахим…

Причина за тешкото слетување на хеликоптерот во…