Уапсен малолетник во Шуто Оризари кој извршил тешка кражба – ова се деталите

t

На 09.01.2022 во 21,00 часот на подрачјето на Шуто Оризари од полициски службеници од СВР Скопје бил лишен од слобода 17 годишен малолетник од Кочани по претходна пријава дека извршил тешка кражба во Скопје.

Во Полициското одделение Шуто Оризари во присуство на инспектори по малолетничка деликвенција и на стручен тим од ЈУМЦСР и адвокат, бил извршен разговор со малолетникот кој во целост ја појаснил постапката на извршената тешка кражба. Известен е и дежурен јавен обвинител за малолетници, од каде што е добиено известување дека малолетното лице имало претходна правосилна пресуда и треба да биде спроведено до ВПД Тетово.

По целосното документирање на случајот против осомничениот ќе биде поднесена соодветна пријава.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Украден сеф од објект во Карпош!

Украден сеф од продавница во скопски Карпош,…

МАКЕДОНСКИ ДРЖАВЈАНИН ПРИВЕДЕН ВО КОСОВО: Била распишана…

Во Косово е приведен државјанин на Република…

Во Скопје се апсеа дилери, уапсени и…

Во текот на вчерашниот ден во Скопје…

Уапсен 33-годишен скопјанец, истепал полицајци во полициска…

Вчера околу 11.30 часот во Полициската станица…

Уапсена е директорката на Агенцијата за спречување…

Службеници на СЈО утрово ја блокираа зградата…