Уапсен Турчин на Деве Баир, на увид дал фалсификувани документи

t

Вчера во 20.25 часот на Граничниот премин Деве Баир, полициски службеници го лишиле од слобода 44-годишниот М.Д. од Република Турција, кој управувал товарно возило „мерцедес“ и полуприколка со турски национални ознаки, поради тоа што при извршена пасошка контрола и проверки било констатирано дека двете меѓународни зелени карти за осигурување биле фалсификувани, извести МВР.

Тој бил предаден на полициски службеници од Полициската станица Крива Паланка за понатамошна постапка.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Да помогнеме: Сибела од Штип има потреба…

Да подадеме рака на оние на кои…

Ковачевски на средба со поранешните лидери на…

Претседателот на СДСМ во оставка Димитар Ковачевски…

Неделковски го повика Стефковски на јавно соочување:…

Бидејќи градоначалник е одговорност а не функција,…

Путин: Иднината на Русија се решава на…

Властите треба да работат онолку колку што…

Морничаво: Едно лице загина откако се заглави…

Едно лице загина на аеродромот во Амстердам…