Уапсен 18-годишник, осомничен за обљуба на малолетничка од Кичево

t

Полициски службеници од ОВР Кичево пред два дена го лишија од слобода А.В.(18) од Кичево.

Од СВР Охрид информираат дека тој е уапсен поради постоење основи на сомнение дека извршил обљуба врз малолетничка од Кичево.

Него му е одредена мерка притвор, по што бил спроведен во Казнено – поправната установа Затвор- Битола за издржување на мерката.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Во Косово е уапсен еден од најголемите…

Уапсен е Гезим Чела, еден од најголемите…

Македонската полиција експресно пронајде криминалец баран со…

Германската федерална канцеларија за борба против криминалот…

Приведено лице по распишана потерница за доиздржување…

Денеска (08.12.2023) полициски службеници од Полициската станица…

ПРЕГАЗЕНО Е ДЕВОЈЧЕ: Детали од сообраќајката вечерва…

 Малолетно девојче е удрено вечерва од возило…

Приведен 49-годишен маж: Наместо во притвор го…

Денеска во 06.30 часот во казино во…