Уапсен 33-годишен скопјанец, истепал полицајци во полициска станица

t

Вчера околу 11.30 часот во Полициската станица Бит Пазар, полициски службеници го лишиле од слобода 33-годишниот К.С. од Скопје затоа што во станицата физички нападнал полициски службеници при извршување службени дејствија, извести МВР.

По целосно документирање на случајот ќе следува соодветна пријава.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Уапсени се 15 лица на грчкиот остров…

Грчката полиција денеска уапси 15 лица во…

Апсење во Куманово: Пронајдени кокаин и канабис

На 10.05.2024 во 19.30 часот во Куманово…

(ЕКСКЛУЗИВНО ВИДЕО) АПСЕЊЕ ВО КОЧАНИ! Ова се…

Денеска во Кочани од страна на полициски…

Албанец уапсен на Деве Баир

Албанец уапсен на еден македонски граничен премин. …

Уапсени 40 припадници на Исламска држава во…

Повеќе од 40 лица се приведени во…