Објавено на:

УЕФА го избрка од ЕП косовскиот новинар кој ги провоцираше српските навивачи

t

Косовскиот новинар, Арлинд Садику кој ги провоцираше српските навивачи на Европското првенство е избркан од првенството.

УЕФА му ја одзема акредитацијата на Садику и тој повеќе нема да може да присуствува на натпреварите.

Садику го провоцираше навивачите со покажување на двоглав орел, а имаше и неколку инсинуации како политички, така и оние кои говорат за „Голема Албанија“.

Казната доаѓа откако Србија веднаш по натпреварот испрати жаллба до Европската куќа на фудбалот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мицотакис: Грција нема да ги открие оружјата…

Ова е ставот на Стејт Департментот, на…

Филипче: Кредитот е неповолен, станува збор за…

Гледано од економски аспект кредитот од 500…

Минчев: Буџетот е во катастрофална состојба

Министерот за јавна администрација Горан Минчев веќе…

АХВ: Заштитете ги и животните од високите…

Во услови на високи надворешни температури Агенцијата…

Македонија се бори со огнени стихии, пожари…

Граѓаните да не се движат во населените…