УЖАСНИ ВЕСТИ ОД СРБИЈА: Малата Данка е убиена, полицијата уапсила две лица

t

Малта Данка е убиена, информираше Александар Вучиќ. Српската полиција уапсила две лица осомничени за убиството на малата Данка.

Делото го признале, изјави Вучиќ на вонредната седница на Владата.

Малата Данка исчезна пред 10 дена. Во потрагата по неа, на нозе се крена целиот Балкан. Сите се надевавме на убави вести, но оваа потрага заврши на најужасниот можен начин.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Да помогнеме: Сибела од Штип има потреба…

Да подадеме рака на оние на кои…

Ковачевски на средба со поранешните лидери на…

Претседателот на СДСМ во оставка Димитар Ковачевски…

Неделковски го повика Стефковски на јавно соочување:…

Бидејќи градоначалник е одговорност а не функција,…

Путин: Иднината на Русија се решава на…

Властите треба да работат онолку колку што…

Морничаво: Едно лице загина откако се заглави…

Едно лице загина на аеродромот во Амстердам…