Ужас во Србија: Силувал две девојчиња, негови роднини, и го снимал грозоморниот чин

t

Во полициска акција во околината на Крушевац уапсен е 36-годишниот Живојин Н. под сомнение дека силувал две девојчиња. Грозморниот чин го извршил во периодот од 2012 – 2014 година и 2022 и 2023 година, дознава „Блиц“.

Според првичните информации тој ги силувал две малолетни девојчиња кои му биле роднини. Како што се дознава, тој го фотографирал своето развратно однесување со девојчињата, а подоцна ги избришал фотографиите од својот телефон.

По наредба на Вишото јавно обвинителство, вештаците од судска медицина ги извадија избришаните фотографии кои се доказ. Тој на рочиштето го призна делото, вели извор од истрагата.

Живојин Н. се товари за злоупотреба на деца. Полицијата го привела и му е одредена мерка притвор до 48 часа.

Фото: МУП Србија

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Колку ќе заработи Германија од ЕУРО 2024?

ЕУРО 2024 ќе донесе значителни краткорочни економски…

Бугарија, Словачка и Латвија со најмала куповна…

Во 2023 година, реалната индивидуална потрошувачка (AIC)…

Ништо од радоста на должниците?! Уставен ќе…

Уставниот суд денеска поведе постапка за член…

Каде е македонското знаме?! Касами се сретна…

Лидерот на БЕСА, Биљал Касами, денеска во…

Почина холивудската легенда Доналд Сатерленд

Холивудската актерска легенда Доналд Сатерленд после долго…