Укината зaбpaната за тешки товарни возила на патот Струга-Ќафасан

t

Се укинува забраната за тешки товарни возила на патниот правец Струга-Ќафасан, соопшти попладнево Авто мото сојузот на Македонија.

Забраната на овој патен правец беше воведена утрово поради снежните наноси.


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

На Попова Шапка 11 степени под нулата…

Најстудено изутринава во државава е на Попова…

Европскиот Парламент забрани влез за руски и…

Европскиот парламент од денеска им забрани на…

(Видео) Експресна реакција на Ѓорѓиевски: Екипите на…

Градоначалникот на Општина Кисела Вода, Орце Ѓорѓиевски,…

Тажна слика од Мариопол: Жителите топат снег…

Во украинскиот град Мариопол, луѓето топат снег…

Укината забраната за сообраќај преку планинскиот превој…

– Авто мото сојузот на Македонија информира…