Објавено на:

Украдени регистарски таблички на дипломатско возило од пред амбасада во Скопје!

t

Украдени се регистарски таблички од автомобил кој што припаѓа на странска амбасада, информираат од СВР Скопје.

Според полицијата, настанот се случил во текот на вчерашниот ден во периодот од 23.00 до 09.20 часот.

– Вработена во амбасада на странска земја пријавила дека  пред амбасадата на ул.„Франклин Рузвелт“ биле одземени дипломатските регистарски таблици. Се преземаат мерки за расчистување на случајот, велат од полицијата.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Скопје знае колку значи солидарноста: Луѓе масовно…

Граѓаните масовно донираат облека, храна, хигиенски средства…

Посебен режим на сообраќај утре во Скопје

Министерството за внатрешни работи ја информира јавноста…

Тешка сообраќајна несреќа во Скопје: Загина пешак

Вчера во 13.40 часот во СВР Скопје…

МВР во акција: Серија апсења во Скопје

На 28.01.2023 во 18.40 часот на подрачјето…

Рекордна посета на Зоолошката градина за овој…

Зоолошката градина во Скопје денес ја посетија…