Украден сеф од објект во Карпош!

t

Украден сеф од продавница во скопски Карпош, информираат од полицијата.

На 22.04.2024 во 03:20 часот во СВР Скопје било пријавено дека во продажен објект на подрачјето на Карпош, од страна на непознати сторители, со употреба на физичка сила било влезено и одземен бил сеф со пари.

-МВР презема мерки за расчистување на случајот, стои во полицискиот билтен.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Украден сеф од објект во Карпош!

Украден сеф од продавница во скопски Карпош,…

Бог да чува: Малолетник крадел од манастир

На 27.03.2024 во 18.50 часот во Кавадарци,…

Ограбена аптека во Карпош

На 20.03.2024 околу 21.05 часот во СВР…

На сред ноќ упаднале во домот на…

На 20.03.2024год., во 03:30 часот во Полициската…

Советот на Општина Карпош ја усвои завршната…

Во рамки на 45. седница, членовите на…