Украинец прeтeпaл газда на хостeл во Скопје

t

Триесетгодишен турист од Украина е приведен од полицијата поради напад врз сопственик на хостел. Како што информираа од полицијата, на нападот претходело недоразбирање.

Нападнатиот сопственик е 64-годишен скопјанец со иницијали Б.С., велат од МВР.

Сочинет е записник за констатиран прекршок против јавниот ред и мир.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Прскање против возрасни форми на комарци овој…

Авионската дезинсекција против возрасни форми комарци на…

Ракија не е за секого: Прободен и…

Британски војник бил нападнат за време на…

Посебен режим на сообраќај утре во Скопје

Министерството за внатрешни работи соопшти дека на…

(Фото) Ексклузивно: Кај е Гоце, нека стане…

Вредни луѓе вечерва го разубавиле Скопје. Инфомакс…

Приведен дилер од Скопје

Денеска, на улица „Марко Орешковиќ“ во Скопје, полициски…