Објавено на:

Украинската армија вели дека Русите се обидуваат да го отсечат Киев

t

Украинската армија објави дека руските сии се обидуваат да ја пробијат нивната одбрана во близина на Киев.

Како што се наведува во соопштението, руските војници се обидуваат да напредуваат кон Киев од северозапад и исток и да ги завземат блиските патишта и села кои го поврзуваат главниот град со другите делови на Украина.

Киевските власти велат дека украинските сили даваат отпор.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Апасиев: Ој бе, легнете си со жените:…

Нов статус на пратеникот и лидер на…

(Фото) Путин потпиша декрети за признавање на…

Путин потпиша декрети за признавање на окупираните…

Бајден: Иан можно е да биде најсмртоносниот…

Тој рече дека бројките се уште не…

Гутереш: Нема место за анексии во современиот…

Рускиот претседател Владимир Путин утре ќе иницира…

(Видео) Автомобил се движи ,,рикверц” на патот…

На Фејсбук страницата на Гласот на Америка…