Објавено на:

Украински пратеник со закана кон Вучиќ: Земете си билет за Ростов, можеби наскоро ќе Ви се најде

t

Украинскиот пратеник Алексеј Гончаренко му се закани на српскиот претседател Александар Вучиќ „да се подготви за бегство во Русија”.

„За секој случај земете билет за Ростов. Можеби наскоро ќе ви се најде“, му препорача Гончаренко на Вучиќ на социјалната мрежа Телеграм.

Тој напиша и дека „неговиот став за Србија останува ист: учи и лечи, лечи и учи“.

Заканата од Украина пристигна пред два дена на адреса на претседателот на Србија, Александар Вучиќ и на српскиот народ.

„ Украина, заедно со Хрватска, ќе му се одмаздат на претседателот на Србија, Александар Вучиќ, за неговите изјави за специјалната операција“, изјави пратеникот на Врховната рада на Украина Алексеј Гончаренко на Телеграм.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ХОРОР: Марија, мајката на убиеното дете Александар…

„Нефункционалните институции ми го убија детето. Мојот…

Гренел: Вучиќ убедливо победи на изборите во…

Поранешниот специјален пратеник на американскиот претседател Доналд…

(Видео) СНС на Вучиќ прогласи победа на…

Српската народна странка пргласи пробеда на парламентарните…

Вучиќ по затворање на гласачките места: Резултатите…

Претседателот Александар Вучиќ вечерва кратко зборуваше пред…

Вучиќ на завршниот предизборен собир на СНС…

Во Србија на полноќ започнува предизборен молк,…