Објавено на:

Уредник на косовски портал: Го стресовме Вучиќ, му дојде крајот!

t

Уредникот на албанскиот портал Телеграф од Приштина, Мухамет Хајрулаху на Твитер сподели фотографија од вчерашниот протест каде напиша: „Го затресовме Вучиќ, дојде крајот“.

Потсетуваме, претседателот Александар Вучиќ претходно повика на дијалог и порача дека владата ќе се избира на избори.

Но, ги повикувам и тие политичари да разговараат и да дијалог. Мојата врата е отворена за секој од нив. Да се ​​решаваат проблемите во институциите. Автопатите не се местото каде што се решаваат проблемите. Ние не ги мразиме, дури ни оние што ќе влезат во аналите на срамот. Постои огромна желба да се направи нешто. Па, велат дека имаме реални шоуа. Па, ние ги откажавме реалните шоуа, но тие нема да го прават тоа на нивните телевизии. И тогаш го гледате целото лицемерие. Цело време имаа една желба – како да ме соборат мене и Владата на Србија. Ништо не ги интересираше, ниту децата, ниту Србија, ниту Косово и Метохија. Им велам едно – ве повикувам на дијалог, но преодна влада нема да има, владата ќе се избира на избори“, рече претседателот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Србија и Египет потпишаа Договор за слободна…

Во присуство на српскиот претседател Александар Вучиќ…

Земјотрес со јачина од 3.8 степени ја…

Земјотрес со јачина од 3.8 степени пред…

Запалено српското знаме во Косовска Митровица

Непознати лица го запалиле српското знаме во…

Србија планира изградба и модернизација на 2.000…

Јелена Танасковиќ, в.д генерален директор на железничката…

Курти бара меѓународната заедница да ја притисне…

Меѓународната заедница да изврши притисок врз Србија…