Урнебесен коментар: Битолчанец до Владата – Направете албум со сликички на заболени, да ги разменуваме тие што заболеле по втор или третпат

t

Битолчанецот Божидар Божиновски, кој е познат на социјалните мрежи со неговите статуси со иронична содржина, во кои дава коментар на актуелните случувања, го прокоментира и новиот сајт на кој Владата ќе ги објавува заболените од Ковид-19.

Ова е неговиот коментар на Фејсбук:

“Шо име и презиме на сајт на тие шо се во изолација? Напрајте албум со самолепливи сликички, па да се менваме.

Овие шо фатиле по втор, трет пат горе ко капитени да им седат сликите.

– Перо од Виница го имам дупло. Да не ја имаш Милка од Драчево?

– Ја имам ама не ми е за смена. Ако сакаш Весна од Охрид да ти ја дам?

– Можи!

Па со полн албум давајте респиратор подарок. Добро сѐ морам јас да му ја мислам во државата?”

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

За Ковид-тестови во приватните лаборатории граѓаните платиле…

Главиот државен ревизор, Максим Ацевски во гостување…

Никој веќе не се вакцинира: Бугарија уништува…

Бугарија уништува големи количини на  вакцини со…

Кина го демантира ФБИ: Ковид-19 не излезе…

Портпаролката на кинеското Министерство за надворешни работи,…

И сега што правиме? ФБИ вели коронавирусот…

Американското Министерство за енергетика го ревидираше своето…

Добра вест: Ковид-прекршителите ќе добијат условна наместо…

Добра вест за луѓето кои имаат прекршоци…