Утре без вода делови од Кисела Вода, Карпош и Ѓорче Петров

t

Од ЈП „Водовод и Канализација“ Скопје известуваат дека:
• поради дефект на огрлица од ф- 80 мм на ул. Црниче бр. 14, во периодот од 09.00 часот па се до отстранување на дефектот без вода ќе останат дел од корисниците од ул. Црниче. (општина Кисела Вода)
• поради изведување водоводен приклучок од ф- 100 мм на ул. Бриселска б.б, во периодот од 09.00 часот па се до завршување на работата без вода ќе останат корисниците од улиците Бриселска, Софиска, Стокхолмска и Његошева. (општина Карпош)
• поради дефект на затварач (Шибер) ф 100 мм., на ул.1 бб с. Орман ,прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците од с.Никиштани од 08:00 часот до завршување. (општина Ѓорче Петров)

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Денеска во центарот на Скопје се отвара…

Денеска во Скопје со церемонија која ќе…

Што се случува со децата? Скопјанец прјавил…

Жител на Скопје вчеравечер пријавил дека неговиот…

(Видео) Бугарски културен центар ќе никне во…

Бугарската пропаганда нема крај ниту во пракса…

Уапсен криумчар на мигранти во Скопје

На автопатот Гевгелија-Демир Капија, после тунел „Јаворица“,…

(Видео) Директорот на ФК Шкупи: Не сите…

Советот на Град Скопје денеска донесе одлука…