Утре без струја дел од центарот на Скопје

t

Заради закажани технички зафати утре од 9 до 11 часот без струја ќе бидат спомен куќата на Мајка Тереза и сувенирницата, дел од улицата „Македонија“ од Рекорд кај „Choko world“ до „Пеко“, како и улицата „Димитрие Чуповски“ зградите бр.5 и 7.

Во овој временски период, без струја ќе бидат и зградите бр.35,37,39, сендвичарата „ Тетекс“, агенцијата „Фибула“, кафичите на тој потег, зградата бр.25, како и хотелот „Турист“.


Од 8 до 11 часот, според Регионалниот центар за управување со кризи, струја ќе немаат и сите стопански и нестопански објекти на дел од плоштадот „Македонија“ кои се напојуваат од ТС Елза 2 сместена во зградата на ЕЛЕМ, зградата над ресторанот „Пелистер“, ТЦ „Амбар“, старата зграда на ЕЛЕМ….

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Следува нов ценовен шок во јуни: Ќе…

Владата ги прави последните анализи, кои мерки…

Македонија на месечно ниво троши најмалку струја…

Претседателот на РКЕ, Марко Бислимовски информира дека…

Дел од булевар АСНОМ утре ќе остане…

На ден 19.05.2022, поради уличен дефект ф-100…

Џамии, цркви, студентски домови на листата најголеми…

17 семејства трошат 10% од вкупната потрошувачка…

Приведен 40 годишен скопјанец, бил баран со…

Денеска (17.05.2022) во 11.00 часот на ул.„Мајка…