Утре делови од Центар, Аеродром и Кисела Вода без струја

t

Поради закажани технички зафати во системот, без електрична енергија утре од 08-13 часот без струја ќе останат корисниците од зграда број 37 на бул. „Партизански Одреди” – сите становии стопански објекти во Општина Центар.

Прекин на електрична енергија од 9 до 12 часот ќе имаат дел од ул. „Генерал Михајло Апостолски” во општина Аеродром, а од 9 до 15 часот од улиците „Мариовска”, „Мегленска” и „Милан Мијалковиќ” во општина Кисела Вода, како и дел од корисниците од улиците „Пандил Шишков”, „Коста Новаковиќ” и дел од бул. „Трета Македонска Бригада” околу крстосницата со ул. „Коста Новаковиќ” во општина Аеродром.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Владата нареди: Институциите мораат да заштедат 15%…

Владата, на денешната седница ја разгледа Информацијата…

За праведна енергетска транзиција потребни се домашни…

„Верувам дека оваа година производството на електрична…

Толку од сплотеноста во ЕУ – Германскиот…

Шолц: Германија нема да ја бојкотира руската…

Добро утро со Инфомакс: Шест видови храна…

Доколку не сте утринска личност, будењето рано…

Бесими потврди: Украинската криза ќе влијае на…

Министерот за финансии Фатмир Бесими во текот…