Објавено на:

УХМР: Продолжува периодот на студено време со умерен до засилен северен ветер

t

Променливо облачно со сончеви периоди, многу студено и ветровито. Во планинските подрачја повремено ќе провејува снег. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец.

Актуелно метео предупредување:
Продолжува периодот на студено време со умерен до засилен северен ветер. До среда утринските температури ќе бидат многу ниски и на многу места ќе се спуштат до околу -10 степени, а дневните од средината на неделата ќе бидат во пораст. Поради ниските температури ќе има појава на голомразица.


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Времето денеска ќе биде сончево и топло…

Времето денеска ќе биде сончево и топло…

УХМР со прогноза до петок: Влошување на…

Утре и во понеделник особено во западните…

Метео: Какво ќе биде времето денеска?

Од УХМР известуваат дека времето денеска ќе…

Велигденска временска прогноза: Еве какво време не’…

Претежно во северните делови ќе има услови…

Метео: Промена на времето, очекувајте снег на…

Од УМХР соопштуваат дека времето денеска ќе…