Уште две лица пријавени за иcчезнати, полицијата тpaга по нив

t

На 07.01.2022 во 18,10 часот во Полициската станица Аеродром, Ц.Р.(68) од Скопје пријавила дека од домот се оддалечил нејзиниот поранешен зет Р.П.(61). Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

На 07.01.2022 во 13,45 часот во Полициската станица Бит Пазар Г.Ш.(41) од Скопје пријавила дека нејзината сестра М.И.(33) која на 06.01.2022 беше пријавена дека се оддалечила од домот, се вратила во домот.

Според евиденцијата на МВР, во моментов како исчезнати се водат дури 63 лица, некои од нив се исчезнти пред повеќе и од десет години.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Спасовски се пофали: Што сработи МВР…

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, на…

Автомобилот на синот на заменикот-министер во МВР…

Пролетта кога беше ограбена фабриката за марихуана…

Акција на МВР: Доцна во ноќта приведен…

 Полициски службеници од Единицата за интервентна полиција…

МВР со полни раце работа: 154 санкции…

 Во текот на вчерашниот ден (26.11.2022) продолжија…

Да не ги мислите: Полицијата е фокусирана…

Полицијата е фокусирана на пронаоѓање на сторителите,…