Уште две лица пријавени за иcчезнати, полицијата тpaга по нив

t

На 07.01.2022 во 18,10 часот во Полициската станица Аеродром, Ц.Р.(68) од Скопје пријавила дека од домот се оддалечил нејзиниот поранешен зет Р.П.(61). Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

На 07.01.2022 во 13,45 часот во Полициската станица Бит Пазар Г.Ш.(41) од Скопје пријавила дека нејзината сестра М.И.(33) која на 06.01.2022 беше пријавена дека се оддалечила од домот, се вратила во домот.

Според евиденцијата на МВР, во моментов како исчезнати се водат дури 63 лица, некои од нив се исчезнти пред повеќе и од десет години.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео+документи) Што бара на иста маса Панче…

ВМРО-ДПМНЕ и техничкиот министер за внатрешни работи…

Бојмацалиев: Реконструирани се сите полициски објекти на…

Реконструирани сите полициски објекти на територија на…

МВР: Нема повредени во пукањето во Тетово

Ниту едно лице не е повредено во…

Салиу: Сакајќи да му помогнат на министерот…

Да, можам да потврдам дека ова е…

(Видео) Што вели законот? Ќе одговараат ли…

Полицијата не смее да напаѓа новинар, доколку…