Уште еден зeмјотрес: Вечерва регистриран земјотрес кај Лерин, се почувствува и во Македонија

t

Вечерва е регистриран земјотрес на територија на Грција со јачина од 2,8 степени според Рихтер.

Епицентарот на земјотресот e во општина Суровичево, во близина на Лерин, на длабочина од 2км.


Земјотресот е почувствуван и на територија на Македонија.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Aтeнтатот на Вучиќ бил нарачан од Јужна…

Атентатот на српскиот претседател Александар Вучиќ бил…

Бугарија ќе ги воведе криптовалутите како платежно…

Бугарскиот вицепремиер за фондови на ЕУ и…

Грција ги продолжи мерките за влез во…

Актуелните правила за влез во Грција воведени…

Тато мој сега одмори се, а потоа…

Социјалните мрежи се уште се преплавени со…

Се огласи Вучиќ по веста за неговиот…

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, се обрати…