Уште една трагедија во Македонија: Едно лице загина во сообраќајка на патот Тетово-Попова Шапка

t

Поради излетување од коловозната лента маж на возраст од 80 години го изгуби животот, попладнево по 17 часот на патот Тетово-Попова Шапка кај месноста Расадиште.

-Патничко моторно возило „рено меган“ со австриски регистарски ознаки, управувано од Е.В.(80) од Австрија, излетало од патот. Во несреќата, од здобиените повреди починал возачот. Лекар од Итна медицинска помош констатирал смрт, информираа од СВР Тетово.

Увид на местото извршиле јавен обвинител и увидна екипа од СВР Тетово.

Поради сообраќајната несреќа за интервенција била повикана и противпожарната единица од Тетово.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

19-годишник од Тетово го нападнал неговиот татко,…

Рано утрово во 05.00 часот во тетовски…

Касами нема да ја послуша Владата: Продолжува…

Градоначалникот на Тетово и еден од лидерите…

Влада: Да се запре рушењето на стадионот…

Владата синоќа на седница донесе одлука да…

Петков им изрази сочувство на роднините на…

„Автомобилот со кој вечерва одевме за Варна…

Претседателката Сиљановска Давкова ќе ги прими поглаварите…

Претседателката Гордана Сиљановска Давкова денеска ќе ги…