Фатени на дело: Maлолетници од Арачиново извршиле две тешки kpaжби во трговски центар во Гази Баба

t

На 12.01.2022 во 17.30 часот, по преземени мерки и активности во трговски центар на подрачјето на Гази Баба, од страна на полициски службеници од ОКР Гази Баба, биле затекнати двајца малолетници од с.Арачиново, непосредно откако извршиле две тешки кражби во продажен објект, а кај нив биле пронајдени одземените предмети. Двајцата сторители се доведени во Полициската станица Гази Баба и во присуство на родители извршен бил разговор од страна на инспектори по малолетничка деликвенција. Одземените предмети биле вратени на оштетените, а во координација со Јавен обвинител за малолетници, по комплетирање на материјалот ќе биде поднесена соодветна пријава.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Поранешниот шеф за „различности“ на Фејсбук се…

Обвинителите велат дека измамата се потпирала на…

Вработен во Пошта – Центар Жупа украл…

МВР информира дека ОВР Дебар поднесе кривична…

Украдени над 550 килограми марихуана од фабрика…

МВР информира дека синоќа околу 23:00 часот…

Поранешната градоначалничка на Арачиново ѝ се заблагодари…

Поранешната градоначалничка на Арачиново, Миликије Халими, самата…

104-годишна бабичка скокнала со падобран

Една 104-годишна жена од Чикаго се надева…