Фатен на дело: Приведен крадец од Валандово при извршување тешка кражба

t

–Министерството за внатрешни работи информира дека ноќеска, во 02.20 часот полициски службеници од валандовската полициска станица го лишиле од слобода валандовецот С.У. (42), кој бил затекнат при вршење на кривично дело „тешка кражба“ на подрачјето на Валандово.

-Притоа од него биле одземени предмети кои потекнуваат од стореното кривично дело.

Известен е Јавен обинител од Основното јавно обвинителство Гевгелија и по документирање на случајот против него ќе следува соодветен поднесок, информираат од МВР.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Во Косово е уапсен еден од најголемите…

Уапсен е Гезим Чела, еден од најголемите…

Македонската полиција експресно пронајде криминалец баран со…

Германската федерална канцеларија за борба против криминалот…

Приведено лице по распишана потерница за доиздржување…

Денеска (08.12.2023) полициски службеници од Полициската станица…

Приведен 49-годишен маж: Наместо во притвор го…

Денеска во 06.30 часот во казино во…

(Видео) Американски топ дипломат го уништи Христијан…

Заменикот на државниот секретар на САД, О'Брајан…