Фатeни на дело: Радовишани затекнати при вршење тешка крaжба во Штип

t

На 27.01.2022 полициски службеници од Полициската станица Штип ги лишиле од слобода Т.И.(21) од с.Подареш, радовишко, Д.И.(20) и Т.Н.(22), двајцата од с.Ињево, радовишко. Во 22.45 часот на ул. „Широк дол“ во Штип тие биле затекнати при вршење тешка кражба во обид во патничко моторно возило „опел астра“. На местото биле пронајдени и одземени предмети поврзани со кривичното дело. Се работи на целосно комплетирање на случајот, по што против лицата ќе биде поднесена соодветна пријава.


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Приведен осомничен за тешка кражба и разбојништво

Полициски службеници на СВР Тетово вчера попладне…

Пијани Британци украле “Голф” од скопски таксист…

Четворица млади Британци биле уапсени откако му…

Директорка на штипска градинка исплатила помали плати…

Десетина вработени во детската градинка „Вера Циривири-Трена“…

Штипјанец “се послужил” со туѓа картичка и…

На 22.04.2022, по преземени мерки и активности,…