Објавено на:

Фернандеш незадоволен: Португалија одиграла далеку подобри натпревари од овој

t

„Португалија одиграла и далеку подобри натпревари од овој, но овој ќе остане во сеќавањата затоа што ни донесе пласман на Светското првенство“ – истакна по натпреварот стрелецот на двата гола против Македонија, Бруно Фернандеш.

-Не сум важен ниту јас, ниту Роналдо, Важна е Португалија. Обично јас му асистирам нему, а тој дава гол, а вечерва не беше така, туку обратно, истакна тој.


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Португалскиот премиер: Дебата за кандидатурата на Украина…

Португалскиот премиер, Антонио Кошта денеска предупреди дека…

Скандал на натпреварот Грција-Косово: Грците скандираа “Косово…

Нередите на навивачите го одбележаа фудбалскиот натпревар…

ЕУ со помош за Шпанија и Португалија…

Европската унија им одобри на Шпанија и…

Од август повторно ќе се игра фудбал…

Иако имаше најави дека новото украинско фудбалско…

Нема да го дочекаме Петров во Скопје:…

Падна првата селекторска „жртва“ во третото издание…