Фејсбук ја отстрани страницата на ОМО Илинден на денот на средбата со Пендаровски!

t

Во исто време додека траеше средбата на претставници на македонските здруженија од Бугарија со претседателот Стево Пендаровски, Фејсбук ја отстрани страницата на ОМО Илинден Пирин, информираат од партијата за „Фокус“.

Според известувањето што го добиле од Фесјбук, причина е прекршување на правилата на мрежата, односно „спамирање“ (масовно испраќање на идентични пораки до голем број корисници).


Страницата сега е необјавена, или терминот кој го користи Фејсбук „unpublished“. Ова значи дека страницата не може да се пронајде, а можат да ја гледаат само администраторите на истата.

Процесот на враќање на „unpublished“ страница е многу комплициран. Администраторите треба да поднесат жалба до Фејсбук, а често е потребно и да бидат избришани сите претходни објави на страницата. Можно е и страницата никогаш да не биде вратена.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Бугарска солидарност: Украинските бегалци ќе мора да…

Десетици илјади украински бегалци кои се во…

Пендаровски заинтересиран за Роналдо, ги пофали македонските…

Денеска во Давос, претседателот на Република Македонија,Стево…

Хорор близу Софија: Пронајдени закопани тела на…

Тела на седум постари лица се пронајдени…

Средба на Пендаровски со Абазовиќ во Давос

Претседателот Стево Пендаровски, за време на учеството…

Македонците од Албанија го одбележаа 24 Мај…

Етничките Македонци од Пустец и Албанија денеска…