Филмски грабеж во обложувалница во Скопје

t

На 23.09.2022 во 04.05 часот во СВР Скопје било пријавено дека во спортска обложувалница на ул.„Ќемал Сејфула“ едно лице со закана кон вработената одзело пари од касата.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Траги-комедија: Ограбени Турците кои снимаат серија во…

Турскиот државјанин M.E.(35) синоќа пријавил во Полициската…

Разбојници со нож нападнале и ограбиле скопјанец…

На 01.10.2022 околу 18,00 часот на подрачје…

Филмски грабеж во обложувалница во Скопје

На 23.09.2022 во 04.05 часот во СВР…

Филмски грабеж во Холандија: Срби го украле…

Холандските истражители интензивно трагаат по петмина маскирани…

(Видео) Двајца Црногорци и Србинка ограбиле албанска…

Двајца црногорски државјани и една Србинка се…