(Фото+Видео) По пpoблемите во Австралија, Ѓоковиќ душевниот мир го најде на Острог

t

Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ престојува во Црна Гора каде меѓу другото во петокот го посети и манастирот Острог. Најдобриот светски тенисер беше гостин на митрополитот црногорско-приморски, Јоаники.

Најдобриот светски тенисер со воодушевување беше пречекан од манастирското братство предводено од митрополитот, а насобраните граѓани срдечно разговараа со српскиот шампион.

Погледнете ја галеријата со фотографии кои за Спутник ги подари Василије Никитовиќ.

Новак се врати во Србија во понеделникот, откако беше депортиран од Австралија, но набрзо замина за Црна Гора и во четвртокот беше виден на аеродромот во Тиват, додека во петокот го посети Острог.

Ѓоковиќ е познат како голем верник, а доказ за тоа е и фотографијата направена во средата кога бил на литургија по повод еден од најголемите христијански празници – Богојавление-Водици.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ГО ОГРАБИЛА МАНАСТИРОТ ОСТРОГ: Жена е уапсена…

Жена е уапсена поради кражба во познатиот…

Македонецот Дамјан пеш отиде до Острог!

Дамјан Марковски, момчето кое одлучи да пешачи…

Новак Ѓоковиќ веќе е опериран, се надева…

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ утрово е опериран…

ЃОКОВИЌ ЌЕ ГО ОПЕРИРА КОЛЕНОТО И ГО…

Новак Ѓоковиќ ќе го оперира повреденото десно…

СПЕЦИЈАЛЦИ УПАДНАА НА ТРЕНИНГ НА НОВАК, ПРОВЕРУВААТ…

Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ денеска игра…