(Фото+Видео) По пpoблемите во Австралија, Ѓоковиќ душевниот мир го најде на Острог

t

Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ престојува во Црна Гора каде меѓу другото во петокот го посети и манастирот Острог. Најдобриот светски тенисер беше гостин на митрополитот црногорско-приморски, Јоаники.

Најдобриот светски тенисер со воодушевување беше пречекан од манастирското братство предводено од митрополитот, а насобраните граѓани срдечно разговараа со српскиот шампион.

Погледнете ја галеријата со фотографии кои за Спутник ги подари Василије Никитовиќ.

Новак се врати во Србија во понеделникот, откако беше депортиран од Австралија, но набрзо замина за Црна Гора и во четвртокот беше виден на аеродромот во Тиват, додека во петокот го посети Острог.

Ѓоковиќ е познат како голем верник, а доказ за тоа е и фотографијата направена во средата кога бил на литургија по повод еден од најголемите христијански празници – Богојавление-Водици.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

За последен пат ќе го гледаме Надал…

Шпанскиот тенисер се изјасни за својот утрешен…

Ѓоковиќ лесно го ,,скокна” 1/8 финалето и…

Нема дилеми, Новак Ѓоковиќ е во одлична…

Ѓоковиќ: Не знам што ми е

Ѓоковиќ загуби во финалето на Србија Опен…

Подгответе се за шок: Еве какво образование…

Меѓутоа, јасно било дека Ноле не може…

И по заминувањето Ѓоковиќ пpoблеми за Австралија:…

Отвореното првенство на Австралија денеска започна без…