(Фото+видео) Тешка сообраќајна несреќа во Кисела Вода!

t

Две лица се повредени во сообраќајна несрека на кружен тек во Кисела Вода, дознава Инфомакс.

Во сообраќајната несреќа учествувале автомобил Пежо со скопски регистарски таблички и Лада 110 исто така со скопски регистарски таблички.

Причина за несреќата, според информациите од терен е несоодветна брзина и невнимание, како и несоодветна дистанца на кружен тек.

ЛИНК од видеото

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Фото+видео) Тешка сообраќајна несреќа во Кисела Вода!

Две лица се повредени во сообраќајна несрека…

Бројот на повредени од терористичкиот напад во…

Бројот на повредените од терористичкиот напад во…

Нови детали за терористичкиот напад во Москва:…

Девет хоспитализирани по терористичкиот напад во Красногорск…

Вашинтон: Хути нападнале британски товарен брод, полесно…

Два проектили на јеменските Хути денеска погодиле…

Претекнување причина за несреќата во која загинаа…

До несреќата, што се случи денеска на…