Објавено на:

(Фото+видео) Ѓоковиќ ужива на плажа откако изјави дека е спремен да ги жртвува сите трофеи

t

Новак Ѓоковиќ, најдобриот тенисер на светот, следната недела пристигна во Дубаи за да учествува на турнирот од серијата 500.

Ѓоковиќ даде ексклузивно интервју за Би-Би-Си, за кое планетата се уште зуи, откако истакна дека е подготвен да ги жртвува сите трофеи, по што следеше патување во Обединетите Арапски Емирати, каде беа пречекани со раширени раце.

Светскиот рекет број еден се уште не одигра официјален натпревар во 2022 година, а со нетрпение се чека да излезе на теренот.

Новак одлично се забавува, играше дури и коцки, покажувајќи завидни вештини во контролирање на топката со нога, па затоа е среќен со своето расположение по агонијата низ која мина на почетокот на годината во Австралија, каде што беше депортиран по му беше укината визата и му беше забрането учество на Австралија опен.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Новак Ѓоковиќ веќе е опериран, се надева…

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ утрово е опериран…

ЃОКОВИЌ ЌЕ ГО ОПЕРИРА КОЛЕНОТО И ГО…

Новак Ѓоковиќ ќе го оперира повреденото десно…

СПЕЦИЈАЛЦИ УПАДНАА НА ТРЕНИНГ НА НОВАК, ПРОВЕРУВААТ…

Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ денеска игра…

Ѓоковиќ против Синер за најголемата награда во…

Новак Ѓоковиќ и Јаник Синер вечерва ќе…

Ѓоковиќ: Едвај се спасив – ме давеше…

Најдобриот тенисер на планетата, Новак Ѓоковиќ, се…